Jeden z najładniejszych termostatów stracił asystenta Cortanę

Termostat GLAS opracowany przez firmę Johnson Controls, nie będzie już obsługiwany za pomocą asystenta. Urządzenie straciło do niego dostęp, choć nadal można korzystać z Alexy i Google Assistant.

Termostat GLAS to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych domowych termostatów dostępnych na rynku. Urządzenie składa się bowiem z tafli szkła umieszczonej na eleganckiej podstawie, w którą wbudowano wyświetlacz dotykowy. Są więc na nim prezentowane informacje o ustawionej temperaturze, a dodatkowo użytkownik może kontrolować za jego pomocą działanie sprzętu.

Dla ułatwienia obsługi urządzenia, producent wzbogacił go o Cortanę. Dzięki wirtualnemu asystentowi, użytkownik mógł regulować ustawienia temperatury za pomocą komend głosowych. Był to jeden z największych atutów tego urządzenia, ale to już należy do przeszłości. Producent obwieścił bowiem, że jego termostat stracił dostęp do technologii Microsoftu.

Termostat umożliwia wprawdzie korzystanie także z Alexy oraz Google Assistant, ale utrata Cortany może znacznie obniżyć jego funkcjonalność. Asystent Microsoftu był bowiem wbudowany w samo urządzenie. Natomiast korzystanie z dwóch pozostałych pomocników jest możliwe tylko jeśli podłączymy do niego głośnik Amazon Echo lub Google Home.

Firma Johnson Controls nie wyjaśniła swym klientom dlaczego tak nagle zrezygnowało z Cortany. Ale ten ruch na pewno nie spodoba się posiadaczom termostatu, którzy kupili go głównie ze względu na obecność asystenta.

Termostat GLAS

Źródło: Neowin.net

You may also like...