Nintendo NX z grami na kartridżach?

Japoński koncern Nintendo przez lata wykorzystywał w swych konsolach kartridże, na których sprzedawane były gry. Wygląda na to, że Nintendo chce powrócić do tego nośnika i wykorzystać go w najnowszej konsoli Nintendo NX.

Nintendo wciąż nie ujawniło żadnych oficjalnych szczegółów dotyczących swej najnowszej konsoli Nintendo NX, więc wszystko co o niej wiemy, pochodzi wyłącznie z internetowych przecieków.Te bywają jednak bardzo interesujące. Najnowszy raport sugeruje bowiem, że gry na Nintendo NX mają być dostępne na kartridżach, zamiast na płytach Blu-ray. Tak twierdzą dziennikarze The Wall Street Journal, którzy powołują się na źródło zbliżone do japońskiego giganta.

Dotychczas nie miało to sensu, ze względu na pojemność. Na płytę Blu-ray, kosztującą producenta nie więcej jak kilka złotych, wciśnie się 50 GB danych. Na kartridż wchodziło jedynie kilka GB, a jego koszt był znacznie wyższy. Dziś sytuacja jest zupełnie inna i dzięki nowym, tanim układom flash od Samsunga czy Toshiby mogących przechowywać nawet 200 GB danych, pojemność nie jest już problemem.

Poza tym kartridż zapewniłby błyskawiczny dostęp do wszystkich danych, gdyż oferuje znacznie szybszy transfer w porównaniu do nośników optycznych. Największą zaletą byłby jednak całkowity brak piractwa.

Wiele zależy jednak od tego czy Nintendo uda się uzyskać dobrą cenę na nośniki pamięci.

Źródło: Gamespot.comYou may also like...