Meitu M8: chiński smartfon do selfie

Meitu przedstawia nowy smartfon do selfie. Producent wprowadza na rynek kolejny model przeznaczony do wykonywania zdjęć własnej osoby, który nazywa się Meitu M8.

Wielu użytkowników smartfonów uwielbia wykorzystywać swój sprzęt do robienia selfie. Trzaskają więc zdjęcia wszędzie gdzie się tylko da. Produkują ich setki każdego dnia, by następnie wrzucać na portale społecznościowe.

Producenci naturalnie doskonale wyczuwają potrzeby konsumentów i oferują im smartfony spełniające ich potrzeby. Jedną z firm, specjalizujących się w takim sprzęcie jest Meitu. Kilka miesięcy temu wprowadziła na rynek model Meitu T8 o dość ciekawym wzornictwie wpasowującym się w gusta nastolatek. A teraz prezentuje model Meitu M8.

Meitu M8, to sprzęt przeznaczony dla małych księżniczek, które równocześnie są fankami popularnej kreskówki Sailor Moon. Oprócz standardowej wersji, przygotowano bowiem specjalną edycję poświęconą temu serialowi. Ubrany został w różową obudowę ozdobioną grafikami z serialu. W komplecie nabywca otrzymuje dodatkowo kijek do selfie, przypominający z wyglądu różdżkę bohaterek.

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację, to smartfon do selfie posiada 5,2″ ekran Full HD oraz procesor MediaTek Helio P20. Wyposażono go również w 4 GB RAM i 21 Mpix tylną kamerę. Przednia ma 12 Mpix sensor Sony IMX362 z technologią DualPixel oraz optyczną stabilizację obrazu.

Ciekawostką jest specjalne oprogramowanie do jej obsługi, wyposażone w maszynowe uczenie i komputerową wizję, czyli swego rodzaju sztuczną inteligencję. System dba o odpowiednie ustawienia kamery, by zapewnić jak najlepszą jakość wykonywanego zdjęcia.

Meitu M8 pojawi się w Japonii w połowie czerwca. W standardowej wersji kosztować ma 376 dolarów, natomiast Sailor Moon Limited Edition wyceniono na 434 dolary. Jest też wersja Hello Kitty Special Edition za 405 dolarów.

smartfon do selfie

smartfon do selfie

Źródło: Androidcommunity.com

You may also like...