OnePlus 5: imponujący wynik w GeekBench

OnePlus 5, który na początku przyszłego miesiąca pojawi się w sprzedaży, może nieźle zamieszać na rynku smartfonów. Z testu w GeekBench wynika bowiem, że bije na głowę Samsunga Galaxy S8.

Chińska firma OnePlus przez kilka ostatnich lat wypracowała sobie całkiem mocną pozycję na rynku urządzeń mobilnych. Oferowała bowiem to co konsumenci oczekują, czyli mocne smartfony dostępne w atrakcyjnej cenie. Jej najnowszy model może jeszcze bardziej namieszać na rynku.

Znamy już jego specyfikację sprzętową, która potwierdza obecność procesora Snapdragon 835. Jest to najmocniejszy obecnie układ w ofercie Qualcomma, który znajduje się m.in. w Samsungu Galaxy S8. Wprawdzie telefon do sklepów trafi w przyszłym miesiącu, ale już teraz wiemy, że będzie warty zakupu.

OnePlus 5 został bowiem przetestowany w benchmarku GeekBench, zdobywając całkiem niezły wynik. W teście jednego rdzenia uzyskał 1963 punkty, natomiast w sprawdzianie wielu rdzeni 6687 punktów. Telefon podczas testu działał na systemie Oxygen OS, bazującym na Androidzie 7.1.1 Nougat.

W pierwszym przypadku plasuje go to pomiędzy Galaxy S8+ ze Snapdragonem 835 oraz Exynosem 8895 i tuż za iPhonem 7 Plus. W drugim natomiast wynik jest znacznie ciekawszy. Jest bowiem sporo lepszy od Samsunga Galaxy S8+ z Exynosem 8895 i zostawia daleko w tyle iPhone’a 7 Plus.

Naturalnie trzeba pamiętać, że to test w suchym benchmarku. Nie musi więc oznaczać podobnej wydajności w realnych warunkach użytkowania. Jeśli jednak producentowi uda się odpowiednio zoptymalizować oprogramowanie, to OnePlus 5 może pozamiatać sprzęt innych producentów. A pamiętajmy, że telefon kosztuje tylko 449 dolarów.

OnePlus 5

OnePlus 5

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...