Samsung naprawi zielony ekran w Galaxy S20 Ultra

Samsung przygotuje aktualizację, która zlikwiduje problem zielonego ekranu w modelu Galaxy S20 Ultra. Trafi ona od razu do wszystkich jego użytkowników.

Kilka dni temu informowałem o kolejnym problemie związanym z serią Galaxy S20. Użytkownicy modelu Galaxy S20 Ultra wyposażonego w procesor Exynos, zaczęli bowiem zgłaszać problem z wyświetlaczem. Ekran topowego modelu po zainstalowaniu kwietniowej poprawki bezpieczeństwa, z niewyjaśnionych przyczyn zaczął zabarwiać się na zielono.

Problem pojawiał się tylko przy odświeżaniu ekranu ustawionym na 120 Hz oraz jasności na poziomie poniżej 30 procent. Zielona poświata wyświetlacza nie była też stała, gdyż objawiała się tylko w niektórych aplikacjach. Pojawiała się m.in., w aplikacji aparatu, Samsung Pay, kalkulatorze, Snapchacie, Telegramie, Chrome i PUBG: Mobile.

Użytkownicy nie byli w stanie samodzielnie dociec co powoduje problemy i znaleźć ich rozwiązania. Pewne było jedynie to, że pojawiły się dopiero po zainstalowaniu kwietniowej aktualizacji. Na szczęście Samsung potwierdził już, że wie o tej wadzie i jego programiści przygotowują aktualizację, która rozwiąże problem.

Producent nie zdradził jednak kiedy poprawka będzie gotowa. Zapewnił jednak, że aktualizacja nie będzie się odbywała etapami jak zazwyczaj, lecz od razu trafi do wszystkich posiadaczy Galaxy S20 Ultra. Aktualizacji powinniśmy oczekiwać w ciągu kilku najbliższych dni. Warto więc sprawdzać w ustawieniach telefonu, czy już nie oczekuje na pobranie.

Galaxy S20 Ultra

Źródło

You may also like...