Galaxy Note 20 dostanie baterię większą od poprzednika

Choć do premiery Galaxy Note 20 pozostało jeszcze trochę czasu, to najnowsze przecieki już teraz zdradzają pojemność jego akumulatora. Sprzęt dostanie 3880 mAh baterię.

W tym roku Samsung wprowadził już do sprzedaży dwa kluczowe dla firmy modele, mianowicie serię Galaxy S20 oraz składany Galaxy Z Flip. Na premierę czeka jeszcze topowy Galaxy Note 20, do którego debiutu pozostało jeszcze około czterech miesięcy. Powoli zaczynają więc pojawiać się przecieki ujawniające szczegóły jego specyfikacji technicznej.

Najnowsze doniesienia zdradzają pojemność baterii. Akumulator o numerze seryjnym EB-BN980ABY, będzie miał 3880 mAh. Przy tak dużym smartfonie może się to wydać pojemnością niezbyt imponującą. Musimy jednak pamiętać, że ubiegłoroczny Galaxy Note 10 ma akumulator o pojemności 3500 mAh.

Większa pojemność, w połączeniu z bardziej energoszczędnym procesorem powinna więc zapewnić wystarczający czas pracy. Z drugiej jednak strony smartfon jest większy od Note 10, więc na dobrą sprawę nie wiemy jak długo będzie działał. Naturalnie mówimy to podstawowym wariancie nowego flagowca, gdyż w Galaxy Note 20+ powinna pojawić się bardziej pojemna bateria.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry tego modelu, to na razie są tajemnicą. Nieoficjalnie mówi się jednak, że Samsung włoży do niego najnowszy procesor Qualcomma, mianowicie Snapdragon 865+. Układ nie miał jeszcze oficjalnej premiery, ale do momentu debiutu smartfonu powinien być już gotowy.

Galaxy Note 20

Źródło

You may also like...