Nintendo chce wydawać rocznie 2-3 gry mobilne

Nintendo zamierza nadal wspierać smarfony. Tatsumi Kimishima, obecny dyrektor japońskiego giganta potwierdził, że w planach jest wypuszczanie na te urządzenia rocznie 2-3 nowych tytułów.

Sukces Pokemon Go oraz Super Mario Run, które zostało pobrane w ponad 50 mln egzemplarzy sprawił, że Nintendo na poważnie zainteresowało się rynkiem mobilnym. Japońska firma zamierza kontynuować jego wspieranie i zapowiada, że rocznie będzie wydawać 2-3 nowe tytuły.Potwierdził to w rozmowie z magazynem Kyoto Shimbun, obecny dyrektor koncernu Tatsumi Kimishima. Szef japońskiego koncernu podkreślił, że nie chce zasypywać smartfonów nowymi grami, gdyż szybko mógłby nastąpić nimi przesyt. Dlatego zamierza rozsądnie dawkować nowe produkcje, ograniczając ich liczbę.

W tym roku mieliśmy Pokemon Go oraz Super Mario Run, które okazały się wielkim sukcesem. W przypadku drugiej z produkcji liczba pobrań przekroczyła już 50 mln, zaś tytuł przez chwilę znalazł się na szczycie zestawienia najlepiej zarabiających gier w App Store.Na przyszły rok Nintendo planuje przenieść na urządzenia mobilne dwie równie znane serie, mianowicie Fire Emblem oraz Animal Crossing. Można jednak oczekiwać, że podobnie jak Super Mario Run, nie będą to tytuły tanie.

Źródło: Nintendoeverything.com

You may also like...