Nintendo Switch dostanie bardziej elastyczne kontrolery. I to dosłownie

Najnowszy patent Nintendo sugeruje, że konsola Nintendo Switch, dostanie znacznie wygodniejsze kontrolery. Będą się zginały, by poprawić komfort zabawy.

Choć Nintendo Switch wydaje się być sprzętem idealnym, to nie znaczy że konsoli nie można jeszcze ulepszyć. Inżynierowie Nintendo cały czas pracują nad nowymi pomysłami i być może wkrótce wdrożą jedną z ciekawszych koncepcji. Nowy patent opisuje bowiem zupełnie nową wersję kontrolerów Joy-Con, która może zapewnić jeszcze wyższy komfort zabawy.

Według patentu, konstrukcja kontrolerów umożliwia ich zginanie w górnej części, by dzięki temu zapewnić użytkownikowi lepszy chwyt. Taki system będzie działał zarówno gdy kontrolery działają niezależnie lub są podpięte do konsoli.

Patent pokazany przez witrynę LetsGoDigital nie wskazuje na żadne zmiany w zakresie funkcjonalności Joy-Con’ów. Choć oczywiście trzeba je będzie nieco przeprojektować. Potrzebują bowiem elastycznej płyty głównej, aby mogły się bez przeszkód zginać.

Patent nie oznacza rzecz jasna, że Nintendo zrealizuje ten pomysł. Taka koncepcja może być jednak bardzo ciekawa i jeśli firma zapewni odpowiednią trwałość sprzętu, to może się to sprawdzić.

Nintendo Switch

Źródło

You may also like...