Nokia 2.2 oferuje sztuczną inteligencję w przystępnej cenie

HMD Global wprowadziło do swej oferty nowy smartfon. Jest to budżetowy model Nokia 2.2, wyposażony w sztuczną inteligencję, sterującą różnymi aspektami jego działania.

Wiele smartfonów dostępnych na rynku, posiada sztuczną inteligencję, która zarządza ich pracą. SI steruje m.in., aparatami fotograficznymi, samodzielnie rozpoznając scenę oraz automatycznie dobierając ustawienia. Potrafi też kontrolować zasoby urządzenia przydzielając je do określonych zadań, a dodatkowo dba o baterię urządzenia.

Sztuczna inteligencja byłą jednak dotychczas montowana w droższych urządzeniach, lecz HMD Global udowadnia, że można ją zastosować także w modelach z najniższej półki. Fińska firma wprowadziła właśnie do sprzedaży najnowszy model Nokia 2.2, który mimo niskiej ceny oferuje całkiem niezłe wyposażenie.

Smartfon posiada 5,71-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD+ oraz proporcjach 19:9. W jego górnej części umieszczono niewielką dziurę, w której znalazła się przednia kamera do selfie oraz wideorozmów. Pod maską urządzenia pracuje czterordzeniowy procesor MediaTek Helio A22 oparty na rdzeniach Cortex-A53, wspierany przez 2/3 GB RAM oraz 16/32 GB pamięci flash.

Wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie wideo powierzymy 13 MP aparatowi głównemu, natomiast kamera do selfie ma 5 MP. Aparaty sterowane są przez wspomnianą wcześniej sztuczną inteligencję. Dzięki temu jakość zdjęć wykonywanych przy słabym świetle jest lepsza niż w konkurencyjnych urządzeniach. Dodatkowo urządzenie posiada dedykowany przycisk dla Asystenta Google, umożliwiającego obsługę sprzętu za pomocą głosu.

Nokia 2.2 należy do programu Android One, a to oznacza gwarancję dwóch lat aktualizacji Androida oraz trzech lat poprawek bezpieczeństwa. Oczywiście telefon ma już zainstalowanego Androida 9.0 Pie, a jego bateria ma pojemność 3000 mAh.

Nowy smartfon Finów wyceniono na 99 euro, co czyni go jednym z najtańszych urządzeń z rodziny Android One. Produkt jest już dostępny w sprzedaży.

Nokia 2.2

Źródło: Nokia.com

You may also like...