Nasz nowy Mercedes zaparkuje całkowicie samodzielnie

Niemiecki koncern Mercedes pokazał nową funkcję automatycznego parkowania. Pojazd wykona ten manewr samodzielnie, po opuszczeniu auta przez właściciela.

Na w pełni autonomiczne samochody jeszcze trochę sobie poczekamy, jednakże część technologii automatycznej jazdy już teraz powoli trafia do naszych pojazdów. Jednym z przykładów wykorzystywania tego typu rozwiązań są funkcje automatycznego parkowania. Znajdziemy je w wielu oferowanych modelach.

Mercedes idzie jednak znacznie dalej i wspólnie z koncernem Bosch opracował całkowicie nowy system parkowania. Jest to funkcja autonomiczna poziomu 4, pierwsza tego typu zatwierdzona do użytku. Celem nowej technologii jest automatyczne zaparkowanie auta bez udziału kierowcy. Właściciel zostawia pojazd w garażu, a ten następnie samodzielnie poszuka wolnego miejsca. A gdy zakończy już swą pracę i będzie chciał odjechać, samochód opuści miejsce i podjedzie po właściciela. Oczywiście aby to funkcjonowało, garaż musi być odpowiednio dostosowany, a więc powinien również posiadać odpowiednie sensory, z którymi auto się komunikuje.

Prace nad nową technologią rozpoczęto dwa lata temu, a pomagali w nich inżynierowie koncernu Bosch. Stworzyli dla niej nowe sensory, jak również system komunikacji dzięki któremu auto może się poruszać.

Niestety Mercedes ani Bosch nie informują na razie kiedy nowa technologia trafi do nowych samochodów. Na razie więc musimy samodzielnie parkować nasz pojazd lub korzystać ze wsparcia systemów już dostępnych.

Mercedes

Źródło: Bosch-presse.de

You may also like...