Wyciekła specyfikacja i cena budżetowca Nokia 2.3

Do sieci wyciekła specyfikacja oraz cena budżetowego modelu Nokia 2.3. Jej oficjalna prezentacja odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym miesiącu.

Wiemy na pewno, że 5 grudnia HMD Global zaprezentuje swe najnowsze smartfony. Wprawdzie fińskie przedsiębiorstwo bardzo kiepsko radzi sobie na europejskich rynkach to być może nowy sprzęt pozwoli zwiększyć zainteresowanie jej produktami.

Wśród nadchodzących telefonów jest Nokia 2.3, której częściową specyfikację techniczną ujawnił jeden z hiszpańskich sklepów. Jest to model z najniższej półki, będący następcą Nokii 2.2. Smartfon będzie miał zainstalowanego nowego Androida, natomiast jego cena w przeliczeniu wyniesie około 380 zł.

Według nieoficjalnych informacji, sprzęt posiada 6,1″ wyświetlacz o rozdzielczości HD+ z niewielkim notchem w kształcie kropli, przeznaczonym dla przedniej kamery. Modelu procesora póki co nie znamy, natomiast pamięci operacyjnej będzie 3 GB RAM, zaś użytkowej 32 GB flash. To dwukrotnie więcej od poprzedniego modelu, a dodatkowo rzecz jasna da się ją rozszerzyć kartą microSD. Bateria zasilająca sprzęt, będzie natomiast miała całkiem przyzwoitą pojemność 3920 mAh. Przecieki sugerują też trzy wersje kolorystyczne, m.in., czarną, zieloną oraz piaskową.

Nokia 2,3 nie będzie jedynym smartfonem, którego HMD Global pokaże 5 grudnia. Mówi się także, że w tym samym dniu firma zaprezentuje jeszcze Nokię 8.2. Jego rynkowa premiera odbędzie się jednak dopiero w styczniu przyszłego roku.

Nokia 2.3

Źródło

You may also like...