Androida Oreo wkrótce trafi do użytkowników taniego smartfona Nokia 2

HMD Global zakończyło już testy aktualizacji do Androida Oreo dla budżetowego modelu Nokia 2. Aktualizacja wkrótce trafi w ręce jego użytkowników.

HMD Global swego czasu obiecało użytkownikom swego sprzętu, że wszystkie jego modele będą błyskawicznie dostawać najnowsze aktualizacje systemu Android. Fińskiemu przedsiębiorstwu nie do końca udaje się jednak spełniać tę obietnicę.

A przynajmniej w przypadku modelu Nokia 2, którego wprowadzono do sprzedaży pod koniec 2017 roku. Ten budżetowy smartfon wciąż działa na Androidzie Nougat. I to mimo faktu, że rok temu obiecano mu aktualizację do Androida 8.1 Oreo. Wprawdzie wiele innych modeli tego producenta dostało już Androida Pie, to można odnieść wrażenie, że o tym sprzęcie producent zapomniał.

To jednak mylne założenie. Szef działu produktu Juho Sarvikas wyjaśnił jakiś czas temu, że specyfikacja tego modelu była po prostu zbyt słaba, by Android Oreo działał na nim jak należy. Na szczęście w międzyczasie Google zaprezentowało projekt Android Go dla Oreo, co pozwoliło stworzyć lżejszą wersję systemu dla budżetowych urządzeń. Opracowanie aktualizacji musiało jednak trochę potrwać.

Co więcej, zanim system trafi w ręce użytkowników, wcześniej należało przeprowadzić fazę testów, by upewnić się, że wszystko działa jak należy. Ten etap został już zakończony, co potwierdzają emaile, które otrzymali uczestnicy beta testów. Teraz pozostaje tylko czekać na premierę pełnej wersji systemu.

Złą wiadomością dla posiadaczy budżetowej Nokii jest to, że prawdopodobnie Oreo będzie ostatnim systemem jaki otrzymają. Nokia 2 może więc być pierwszym smartfonem HMD Global, który nie dostanie aktualizacji do Pie.

Nokia 2

Źródło: Nokiapoweruser.com

You may also like...