Google eksperymentuje z ciemnym motywem w Chrome dla Androida

Chrome dla Androida już niebawem dostanie funkcję Dark Mode. Na razie opcja jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju i ciemny motyw ogranicza się tylko do niektórych elementów przeglądarki.

Coraz więcej producentów aplikacji implementuje do swego oprogramowania tzw. Dark Mode, czyli ciemny motyw. Jest to całkowita zmiana interfejsu użytkownika, który prezentowany jest w ciemniejszych barwach.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści dla użytkownika. Ciemny wygląd aplikacji nie tylko mniej męczy oczy podczas wieczornego korzystania z telefonu. W przypadku ekranów OLED pozwala też oszczędzać baterię. Tego typu panele nie zużywają bowiem energii podczas prezentowania koloru czarnego. I choć efektywność ciemnego motywu w zakresie oszczędzania energii nie jest tak duża jak można by sądzić, to jednak są pewne korzyści w tej materii.

Google także zaczyna eksperymentować z ciemnym motywem. Firma planuje zaimplementować go do przeglądarki Chrome w wersji dla Androida. Na razie prace nad nową funkcją są na bardzo wczesnym etapie, ale wiemy już co nieco na temat wprowadzanych zmian. Ciemny motyw pojawia się tylko w wyskakujących okienkach. Panel prezentuje się bardzo podobnie do tego z trybu incognito, zaś tekst jest w kolorze białym. Całość nie wygląda więc jeszcze tak jak powinna, ale z czasem funkcja powinna zyskać właściwy kształt.

Jeśli macie ochotę osobiście sprawdzić jak przedstawiają się wprowadzone zmiany, to możecie pobrać betę Chrome 73. Znajdziecie ją w oficjalnym sklepie Google Play Store.

Chrome

Źródło: Play.google.com

You may also like...