Leatherman prezentuje multitool obsługiwany jedną dłonią

Amerykańska firma Leatherman zaprezentowała nowy multitool, którzy dzięki odpowiedniej konstrukcji jest znacznie wygodniejszy w użyciu. Możemy bowiem obsługiwać go zaledwie jedną dłonią.

Nie od dziś narzędzia firmy Leatherman są uwielbiane przez majsterkowiczów, którzy cenią je za wytrzymałość oraz wysoką funkcjonalność. Mimo to produkty amerykańskiego przedsiębiorstwa mają jednak pewne wady. Jedną z nich jest system otwierania narzędzia, wymagający od użytkownika podważania paznokciem i użycia obu dłoni. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, dlatego producent postanowił przekonstruować ten element.

Firma zaprezentowała nową serię produktów o nazwie Free, która jest znacznie wygodniejsza w życiu. Wyposażono ją bowiem w magnetyczny mechanizm, który znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu. Nowy multitool może być obsługiwany tylko jedną dłonią, zaś poszczególne elementy wysuwają się na zasadzie podobnej do noża motylkowego. Wystarczy więc tylko machnąć dłonią uprzednio zwalniając kciukiem zaczep, a odpowiedni element wysunie się, stając się gotowy do użytku. Po skończeniu pracy, narzędzie wsuwa się z powrotem w uchwyt.

Oczywiście poza nowym mechanizmem, narzędzie oferuje wszystko to co kochamy w sprzęcie Leathermana. Widoczny na poniższym zdjęciu model Leatherman Free P4, posiada 21 narzędzi, w tym otwieracz do butelek. Jest też mniejsza wersja Free P2, która ma oczywiście odpowiednio mniej elementów.

Model Free P4 kosztuje 140 dolarów, natomiast za wersję Free P2 zapłacimy 120 dolarów. Produkty są już dostępne na niektórych rynkach i standardowo obejmuje je 25-letnia gwarancja producenta.

multitool

Źródło: Leatherman.com

You may also like...