Google Photos pomoże nam zachować ulubione zdjęcia i filmy

Nowa aktualizacja Google Photos pomoże nam zachować ulubione zdjęcia i filmy. Specjalny znacznik pokazuje, które z materiałów nie są jeszcze zarchwizowane.

Aplikacja Google Photos doczekała się właśnie zupełnie nowej aktualizacji, której dystrybucję rozpoczęto w kilku krajach. Patch z pewnością spodoba się użytkownikom planującym kupno któregoś ze składanych smartfonów. Poprawka wprowadza w niej kilka zmian, dostosowujących działanie programu do tego typu urządzeń. Po jej zainstalowaniu, wszystkie treści będą wyświetlane tak jak powinny. I to również po rozłożeniu wyświetlacza sprzętu.

To nie jedyna zmiana wprowadzana w aplikacji przez nową aktualizację. Kolejna jest jednak dużo ważniejsza, gdyż pomoże nam zachować ulubione filmy i zdjęcia. Aplikacja otrzymała bowiem nowy wskaźnik, który pokazuje które fotki lub wideo nie są jeszcze zarchiwizowane. Dzięki temu użytkownik wie, które treści powinien przesłać do chmury, zapobiegając ich utracie np., w wyniku awarii telefonu.

Oczywiście aplikacja posiada już na swym wyposażeniu funkcję automatycznej archiwizacji zdjęć. Ale czasem może się zdarzyć tak, że któreś z nich zostaną pominięte w trakcie tego procesu. Użytkownik posiadający setki lub tysiące zdjęć, nie będzie tego nawet świadomy i może przez to stracić ważne fotki. Tymczasem ręczne sprawdzenie czy wszystkie zdjęcia się uploadowały, przy takiej ich liczbie jest praktycznie niemożliwe. Dodany właśnie nowy wskaźnik wyeliminuje więc ryzyko takich sytuacji, dając nam pewność, że niczego nie utracimy.

Jest to już kolejna aktualizacja wprowadzająca do aplikacji nowe funkcje, udostępniona użytkownikom w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu Google Photos otrzymało narzędzie umożliwiające łatwe zachowanie dokumentów oraz paragonów. Funkcja eliminuje potrzebę stosowania dodatkowej aplikacji przeznaczonej do skanowania dokumentów.

Google Photos

Źródło: Play.google.com

You may also like...