Nokia 3310: debiut w Hiszpanii 15 maja

Nokia 3310 już od 15 maja dostępna będzie na hiszpańskim rynku. Nowa wersja popularnego niegdyś telefonu komórkowego, stworzona przez fińską firmą HMD Global, ma być tam oferowana w cenie 59 euro.

Fińska firma HMD Global, jakiś czas temu wykupiła od Nokii licencję na produkcję i sprzedaż telefonów komórkowych pod jej szyldem. Jednym z jej najnowszych produktów będzie odświeżona wersja legendarnego telefonu Nokia 3310, która niebawem trafi do europejskich sklepów.

Nowy telefon, który prezentowałem kilka miesięcy temu, za parę dni pojawi się w sprzedaży. Jednym z pierwszych krajów, w których będzie go można kupić jest Hiszpania. Premiera w tym państwie odbędzie się już 15 maja, natomiast cenę produktu ustalono na 59 euro. W Wielkiej Brytanii zadebiutuje natomiast 26 maja.

Przypomnę, że telefon został oficjalnie zaprezentowany podczas lutowych targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress, które odbyły się w Barcelonie. Wówczas twierdzono, że produkt kosztować ma 49 euro, jednak później pojawiły się plotki sugerujące nieco wyższą cenę. Jakiś czas emu Media Markt potwierdził, że będzie ona o 20% wyższa.

Nokia 3310 różni się nieco od swego pierwowzoru. Posiada 2 Mpix kamerę z lampą błyskową LED, słot na kartę microSD o pojemności 32 GB, kolorowy wyświetlacz i Radio FM. Jego bateria ma natomiast pojemność 1200 mAh, jednak zważywszy na specyfikację, na pewno nie wystarczy na tak długo jak w oryginale.

Nokia 3310

Źródło: Tiendas.mediamarkt.es

You may also like...