Z Google Play znikają aplikacje wyświetlające reklamy

Google usunęło z Google Play aplikacje, których producenci zwiększają zyski poprzez reklamy. Ze sklepu znikły te, wyświetlające je na ekranie blokady.

Wielu producentów aplikacji mobilnych, szczególnie tych darmowych, opiera swój model biznesowy na reklamach wyświetlanych podczas korzystania z programów. Użytkownicy zasadniczo nie mają nic przeciwko, chyba że reklamy stają się bardziej inwazyjne.

Google postanowiło wypowiedzieć takim aplikacjom wojnę i usunęło z Google Play część programów, które wyświetlają reklamy na ekranie blokady telefonu. Firma wyrzuciła ze swego sklepy m.in., takie produkty, jak Peel, ES File Explorer, a także Hotspot Shield VPN, które w tym właśnie miejscu prezentowały reklamy.

Wielu użytkowników zgłaszało ten problem, więc z pewnością ucieszą się, że firma wreszcie coś z tym zrobiła. Przy okazji Google wprowadziło też parę zmian na stronie z zasadami monetyzacji dla deweloperów. Znalazł się tam zapis mówiący, iż aplikacja nie może wyświetlać uciążliwych reklam na ekranie blokady.

Internetowy gigant nie zamierza ich jednak całkowicie blokować, gdyż dla twórców byłby to zbyt mocny cios. Producenci aplikacji nadal będą mogli je wyświetlać na zablokowanym ekranie, ale nie mogą one być uciążliwe.

Google Play

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...