HMD Global zaprasza do Barcelony na prezentację modelu Nokia 9 PureView

Fińska firma opublikowała kolejne obrazki promocyjne modelu Nokia 9 PureView. Stanowią one zaproszenie na jego prezentację podczas targów MWC 2019.

W zeszłym tygodniu HMD Global oficjalnie potwierdziło, że wybiera się do Barcelony, gdzie zamierza pokazać swój najnowszy sprzęt. Na targach MWC 2019 nie może też zabraknąć jednego z najbardziej oczekiwanych urządzeń tego producenta, jakim jest Nokia 9 PureView.

Fińska firma opublikowała właśnie dwa obrazki reklamowe, które potwierdzają obecność tego modelu na targach. Potwierdzają też jeden z najważniejszych jego elementów wyposażenia, mianowicie pięć tylnych kamer. Oczywiście wyraźnie widać tylko cztery kamery, ponieważ obrazek tak przygotowano, by piąta była mniej widoczna.

Na drugim obrazku widzimy natomiast przedni panel z dziurą w wyświetlaczu, w której znajdzie się przednia kamera. To ostatnio coraz modniejszy sposób instalacji przedniego aparatu, który pozwala producentom powiększyć powierzchnię ekranu. W przypadku tego modelu będzie 5,99″ o rozdzielczości QHD+, natomiast pod maską znajdziemy Snapdragona 845.

Ten ostatni element może być pewnym rozczarowaniem, gdyż nie jest to najnowsza generacja procesora, a tym samym mniej wydajna. Nie ma jednak powodów do zmartwień, w planach jest bowiem również wersja z najnowszym chipem Qualcommu, która dodatkowo zaoferuje modem 5G. Na rynku pojawi się jednak nieco po premierze standardowego wariantu telefonu. Dodam, że targi MWC 2019 odbędą się pod koniec przyszłego miesiąca.

Nokia 9 PureView

Nokia 9 PureView

Źródło: Suomimobiili.fi

You may also like...