Nokia Lumia Icon dostępna tylko w jednej sieci

O Nokia Lumia Icon mówiło się już od jakiegoś czasu, zachwalając jej wyposażenie oraz specyfikację techniczną. Do tej pory brak było jednak informacji na temat jej dostępności, lecz teraz wiemy już, że flagowy smartfon na amerykańskim rynku dostępny będzie wyłącznie w sieci Verizon.

Nokia Lumia Icon to jeden z najciekawszych smartfonów z Windows Phone 8. W odróżnieniu od pozostałych modeli Lumii, które wyglądają nieco tandetnie, ten prezentuje się bardzo ekskluzywnie. Posiada aluminiową obudowę nadającą mu stylowego wyglądu oraz ceramiczne przyciski.

Nagrywanie filmów i strzelanie fotek umożliwia 20 Mpix kamera tylna, wyraźnie inspirowana technologią PureView i wyposażona w wysokiej klasy optykę Zeissa. Dodatkową zaletą są aż cztery bezstratne mikrofony rejestrujące dźwięk do nagrywanych filmów, wyposażone w programowe algorytmy odpowiedzialne za redukcję szumów.

Od strony technicznej Nokia Lumia Icon nie ma się czego wstydzić. Jej sercem jest czterordzeniowy procesor 2,2 GHz, zaś pliki przechowywać można w 32 GB pamięci wewnętrznej. Za wyświetlanie obrazu odpowiada natomiast ekran w technologii OLED, oferujący rozdzielczość Full HD oraz 441 PPI, który chroniony jest szkłem Gorilla Glass.

Sprzedaż Nokia Lumia Icon rozpocznie się już od 20 lutego, a smartfon przy 2-letniej umowie kosztować będzie 200 dolarów.

Źródło: Verizon.com

You may also like...