Nowa Nokia nawiązuje do serii XpressMusic

TENAA pokazała zdjęcia nowego telefonu komórkowego marki Nokia. Model TA-1212 nawiązuje swym wyglądem do popularnych niegdyś modeli, należących do rodziny XpressMusic.

Firma HMD Global słabo radzi sobie na rynku smartfonów, gdyż jej urządzenia cieszą się dość umiarkowaną popularnością. Nieźle natomiast idzie jej na polu tzw. feature phone, czyli nowoczesnych telefonów komórkowych. Fińskie przedsiębiorstwo ma ich w ofercie całkiem sporo i wciąż pracuje nad nowymi modelami.

Chińska TENAA ujawniła właśnie kilka szczegółów oraz pokazała zdjęcia kolejnego z nich. Jest to model TA-1212, który jak widać po zdjęciach, nawiązuje stylistyką do popularnych przed laty telefonów z serii XpressMusic. Będzie to sprzęt o bardzo podstawowej funkcjonalności, a więc nie powinniśmy oczekiwać rozbudowanych opcji.

Nokia

Producent wyposaży go w jednordzeniowy procesor taktowany zegarem 0,36 GHz, 8 MB RAM oraz 16 MB pamięci użytkowej. W pamięci flash nie zapiszemy zbyt wielu danych, ale na szczęście pomyślano o tym i dlatego jest też slot na kartę microSD. Obsługuje karty o pojemności do 32 GB, co pozwala zmienić telefon w poręczny i funkcjonalny odtwarzacz plików MP3.

Nokia

Ekran telefonu ma 2,4″ i rozdzielczość 240 x 320 pikseli. Na tylnym panelu znajduje się również aparat z matrycą 0,3 MP, który jednak wykona nam wyłącznie zdjęcia. Możliwości nagrywania filmów w tym modelu nie przewidziano. Plusem jest natomiast lampa błyskowa LED, dzięki której można fotografować nawet przy słabym świetle.

Nokia TA-1212 dysponuje też baterią o pojemności 1200 mAh, natomiast masa całego smartfona wynosi 88 gramów.

TENAA pokazuje nam jak wygląda nowy telefon, jednak na informacje o dacie premiery i cenie, musimy jeszcze trochę poczekać. Nie wiemy też, czy produkt pojawi się na zachodnich rynkach, czy też HMD ograniczy jego dostępność wyłącznie do Chin.

Źródło

You may also like...