Xiaomi ma własny kontroler do gier

Chińska firma Xiaomi, która podbija rynek smartfonów, zaczyna coraz bardziej poszerzać swą ofertę. Od niedawna proponuje bowiem telewizory, a teraz zabrała się za akcesoria dla graczy i proponuje nowy kontroler do urządzeń przenośnych.

Użytkownicy smartfonów i tabletów wiedzą doskonale, że zabawa poważniejszymi grami niezbyt dobrze wychodzi na ekranach dotykowych, więc w sprzedaży coraz częściej pojawiają się zewnętrzne kontrolery współpracujące z tym sprzętem. Zwykle ich produkcją zajmują się firmy trzecie, ale Xiaomi postanowiło mieć własny kontroler i wprowadziło go na rynek z prawdziwym przytupem. Sprzedaż urządzenia rozpoczęła się wczoraj, a pierwszych 300 klientów dostało go za cenę 1 chińskiego juana, czyli około 50 groszy. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztował w normalnej sprzedaży, ale trzeba przyznać, że chiński koncern wie jak wzbudzić zainteresowanie swym sprzętem.

A jeśli chodzi o sprzęt, to z wyglądu przypomina typowe pady od PlayStation oraz Xboxa, choć różni się nieco układem przycisków. Dysponuje parą analogowych gałek, przyciskami X, Y, A i B, shoulderami, a także kilkoma klawiszami skrótów przydatnymi do obsługi Androida.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...