Nomu S30: budżetowy smartfon z dużą baterią

Nomu jest kolejną firmą przywiązującą dużą wagę do zapewnienia swym smartfonom możliwości przetrwania w nieprzyjaznym środowisku. Jej najnowszy model S30 jest nie tylko wodoszczelny, ale posiada też bardzo dużą baterię.

Smartfony tu urządzenia niezwykle narażone na uszkodzenia, szczególnie ze strony wody i pyłu. Elektronika źle znosi wilgoć, więc wystarczy tylko chwila, by spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Na szczęście w przypadku modelu Nomu S30 nie musimy się tym przejmować.Nomu S30 to nowy model budżetowego smartfona, skierowanego do osób pracujących w terenie, często w błocie i deszczu, które potrzebują niezawodnego sprzętu odpornego na warunki atmosferyczne.

Ten model spełnia te wymagania w całości. Wyposażono go w 5,5″ ekran Full HD, a także ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6755 taktowany zegarem 2 GHz. Ma on również na pokładzie 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej.

Do wykonania dokumentacji zdjęciowej budowy lub naprawianego urządzenia, przydadzą się dwa aparaty. Z tyłu znajduje się 13 Mpix aparat z funkcją interpolacji do 16 Mpix, natomiast z przodu 5 Mpix (interpolowane do 8 Mpix). Jest także szybki internet 4GLTE, jak również potężna bateria o pojemności aż 5000 mAh, którą dzięki technologii PumpExpress 3.0 możemy bardzo szybko naładować. Zwiększa ona prędkość ładowania o 45%, a więc po kilku minutach mamy już wystarczająco dużo energii, by rozmawiać przez cztery godziny.

Największą zaletą Nomu S30 jest jednak wytrzymała obudowa odporna na wstrząsy i wyposażona w pełną ochronę przeciwpyłową. Dzięki niej sprzęt wytrzymuje upadek z wysokości 1,2 m oraz może przetrwać dwie godziny pod wodą, na głębokości 5 metrów.

Cena tego modelu nie jest jeszcze znana, ale nie powinna być zbyt wysoka.

Źródło: Gizmochina.com

You may also like...