Tylko jeden flagowiec Samsunga w 2017 roku?

Koreańska witryna Newsis sugeruje, że w przyszłym roku Samsung może wprowadzić do sprzedaży tylko jeden flagowy model smartfona. Firma ponoć chce skupić się na podnoszeniu jakości swych produktów, więc mając tylko jeden model, mogłaby poświęcić więcej czasu na jego dopracowanie.

Wpadka z Galaxy Note 7, prawdopodobnie wymusi na Samsungu poważną zmianę swej strategii biznesowej i rezygnację z wprowadzania co roku na rynek dwóch nowych modeli flagowych smartfonów.Jeśli koreańska witryna Newsis ma rację, w to w przyszłym roku nie zobaczymy nowych modeli z rodziny Galaxy S oraz Galaxy Note, lecz jedynie Galaxy S8. Zdaniem dziennikarzy koncern prawdopodobnie ograniczy się tylko do jednego modelu, co pozwoli jego inżynierom znacznie lepiej go dopracować. Innymi słowy, producent chce postawić na jakość zamiast na ilość, a dodatkowo zyskać więcej czasu na należyte przetestowanie sprzętu.

Z punktu widzenia klienta taka strategia ma sens, gdyż uniknie się dzięki temu poważnych wpadek. Z drugiej jednak strony, Samsung mając tylko jeden nowy model, znacznie zmniejszy swą szansę w rywalizacji o portfele klientów.

Póki co są to jedynie spekulacje, gdyż producent nie poinformował jeszcze dostawców o swych planach. Wcześniejsze doniesienia mówiły jednak o uśmierceniu marki Note, więc informacje koreańskiego źródła mogą być prawdziwe.

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...