Notebooki z procesorami graficznymi NVIDIA GeForce GTX 700M biją rekordy wydajności

Firma NVIDIA zaprezentowała nową serię procesów graficznych NVIDIA GeForce GTX 700M przeznaczonych do notebooków, które umożliwiają tworzenie mniejszych i bardziej wydajnych komputerów niż kiedykolwiek.

Procesory graficzne z serii GeForce GTX 700M zapewniają ogromną wydajność, zaawansowane technologie wykorzystywane w grach komputerowych, a także prawdziwą mobilność godną notebooków nowej generacji.

Praktycznie wszystkie nowe notebooki dla graczy są wyposażone w procesor graficzny z serii GeForce GTX 700M”, powiedział Rene Haas, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów komputerowych w firmie NVIDIA. „Procesor graficzny jest sercem każdego komputera do gier — a w tym cyklu sprzętowym dostawcy OEM jednomyślnie wybrali produkty z serii GeForce GTX 700M. Dlatego nazwa GeForce GTX jest teraz praktycznie synonimiczna z grami.”

Nowa seria procesorów graficznych z serii GeForce GTX 700M obejmuje następujące produkty:
– GeForce GTX 780M – najszybszy procesor graficzny na świecie
– GeForce GTX 770M – szybszy o 55%(2) od swojego odpowiednika z poprzedniej serii
– GeForce GTX 765M – wybrany przez firmę Razer do najsmuklejszego na świecie laptopa do gier, który jest cieńszy i lżejszy o 40% od dotychczasowego rekordzisty(3)
– GeForce GTX 760M – szybszy o 30%(4) od swojego odpowiednika z poprzedniej serii

Procesory graficzne z serii GeForce 700M są oparte na architekturze NVIDIA Kepler i zostały wyposażone w technologie, które automatyczne zwiększają wydajność notebooka oraz jakość wyświetlanych efektów graficznych w grach. Każda z nich pracuje w tle bez potrzeby ingerencji użytkownika, wydłużając czas pracy komputera na baterii, zwiększając wydajność, a także wzbogacając efekty graficzne. Dzięki nim procesor graficzny w notebooku zapewnia użytkownikowi możliwie najlepszą jakość pracy i wygodę obsługi. Są to między innymi:

– Technologia NVIDIA Optimus, która uruchamia procesor graficzny tylko gdy jest on potrzebny i wyłącza go w sytuacjach, gdy jego moc jest zbędna, tym samym wydłużając czas pracy komputera na baterii.
– Oprogramowanie NVIDIA GeForce Experience™, które dostosowuje ustawienia gier w celu uzyskania możliwie najlepszego połączenia wydajności i jakości graficznej dla notebooka posiadanego przez użytkownika, a także dba o aktualność sterowników GeForce.
– Technologia NVIDIA GPU Boost 2.0, która inteligentnie dostosowuje prędkość zegara procesora graficznego w celu uzyskania jak najwyższej wydajności graficznej.

Wiele producentów notebooków, w tym firmy Acer, Asus, Clevo, Gigabyte, MSI, Razer i Toshiba, przygotowało już konstrukcje wyposażone w procesory graficzne z serii GeForce GTX 700M. Wkrótce dołączą do nich inne marki. Więcej informacji o rodzinie procesorów graficznych GeForce 700M dla komputerów mobilnych można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Gammapr.pl

You may also like...