Amazon wprowadza nową funkcję dla niecierpliwych klientów

Amazon wprowadza dla niecierpliwych klientów nową funkcję, która powie kiedy dokładnie dotrze do nich zamówiony towar. Funkcja o nazwie Amazon Map Tracking, umożliwi bowiem śledzenie jej w czasie rzeczywistym.

Praktycznie wszystkie firmy kurierskie oferują obecnie funkcję śledzenia przesyłki. Problem w tym, że jest to rozwiązanie mało dokładne, gdyż aktualizację statusu paczki dokonuje się w określonych punktach. Na stronie firmy widzimy więc kiedy nasza przesyłka dotarła do sortowni, a także kiedy została odebrana od kuriera. Dalsza część jej drogi pozostaje już wielką niewiadomą, co może być irytujące, jeśli akurat pilnie potrzebujemy zamówionego towaru.

Firma Jeffa Bezosa chce więc ułatwić klientom życie i wprowadza nową funkcje o nazwie Amazon Map Tracking. Jest to opcja pozwalająca śledzić przesyłkę na mapie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu będziemy lepiej wiedzieć kiedy można się spodziewać, co pozwoli zaplanować dzień.

Nowa funkcja nie tylko pokazuje nam w czasie rzeczywistym lokalizację kuriera, a więc tym samum naszej paczki. Informuje również ile paczek zostało już dostarczonych przed nami. Nie podaje natomiast dokładnego czasu dostawy, ale można założyć, że w przyszłości taka opcja również się pojawi.

Na razie Amazon Map Tracking dostępne jest tylko w USA i to z pewnymi ograniczeniami. Działa bowiem tylko wtedy jeśli to Amazon zajmuje się dostawą, nie zaś zewnętrzne firmy kurierskie.

Dodam, że nie jest to jedyna opcja usprawniająca dostawę przesyłek, oferowana przez tę amerykańską firmę. Jest jeszcze Amazon Key, dzięki któremu kurier nie musi fatygować się do naszego domu. Zamiast tego może włożyć paczkę do bagażnika naszego auta.

Amazon

Źródło: Slashgear.com

You may also like...