Nougat na 0,4% wszystkich urządzeń z Androidem

Mimo, że producenci smartfonów oraz operatorzy zaczynają powoli udostępniać Androida 7.0 Nougat na kolejne urządzenia, to wciąż jego udział w rynku jest znikomy. Obecnie wynosi on jedynie 0,4%.

System Android 7.0 Nougat pojawił się na rynku kilka miesięcy temu, jednakże jego udział w rynku urządzeń mobilnych jest nadal bardzo mały. Potwierdza to najnowsze, grudniowe zestawienie przygotowane przez koncern Google.Minie jeszcze zapewne wiele miesięcy, zanim Nougat, najnowsza wersja mobilnego systemu stworzona przez Google, stanie się popularna. W ubiegłym miesiącu udział tej platformy w rynku wynosił bowiem 0,3%, natomiast w grudniu zwiększył się o zaledwie 0,1%. Przekładając to na liczbę urządzeń, daje to nieco ponad milion smartfonów i tabletów.

Jest to bardzo kiepski wynik, biorąc pod uwagę fakt, że Nougat jest już od pewnego czasu dostępny na Nexusy oraz smartfony z rodziny Google Pixel, zaś kilka innych modeli, które pojawiły się w sprzedaży jeszcze w listopadzie, mają ten system fabrycznie zainstalowany.

Co ciekawe, da się natomiast zauważyć wzrost popularności wcześniejszej wersji systemu. Android 6.0 Marshmallow, który w poprzednim miesiącu miał 24 procentowy udział w rynku, obecnie jest zainstalowany na 26,4% urządzeń. Jeszcze popularniejszy jest Android Lollipop, którego łączny udział w wersjach 5.0 i 5.1 wynosi aż 34%.Spada natomiast popularność KitKata, który jeszcze w zeszłym miesiącu był zainstalowany na 25,2% urządzeń, a teraz jest ich 24%. Pozostałe wersje praktycznie przestały już się liczyć.

Źródło: Android.com

You may also like...