Nowa mechaniczna klawiatura Cooler Mastera

Firma Cooler Master wprowadziła na polski rynek MasterKeys MK750. Jest to mechaniczna klawiatura zaprojektowana specjalnie z myślą o graczach.

Klawiatura to kluczowy element wyposażenia każdego gracza, więc musi być porządna, by wytrzymać ostre traktowanie, a przy tym bardzo szybka i precyzyjna. Klawiatury membranowe nie zapewniają jednak odpowiedniej precyzji i wygody, dlatego ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się wersje mechaniczne.

Taki właśnie produkt wprowadziła na polski rynek firma Cooler Master. Jej mechaniczna klawiatura MasterKeys MK750, jest według producenta niezwykle zaawansowana i wyposażona w wiele usprawnień, podnoszących funkcjonalność. Sprzęt o minmalistycznym wzornictwie, posiada podkładkę pod nadgarstki. Ta doczepiana jest do urządzenia przy pomocy magnesów, a co za tym idzie, jej demontaż nie nastręcza żadnych problemów. Dzięki podkładce, wielogodzinna zabawa jest znacznie wygodniejsza.

Klawiaturę wyposażono w 32-bitowy procesor Cortex M3 i 512 KB pamięci wewnętrznej. Dzięki systemowi On-the-fly, użytkownik może w każdej chwili zmienić część ustawień klawiatury bez konieczności korzystania z oprogramowania. Nie znaczy to jednak, że producent zapomniał o wsparciu z jego strony. Za pomocą softu również można zarządzać MK750.

Sprzęt korzysta oczywiście z popularnych przełączników Cherry MX. Ich żywotność przewidziana jest na około 50 mln kliknięć, co powinno czynić produkt Cooler Mastera inwestycją na lata.

Dodatkową zaletą klawiatury jest podświetlenie RGB 16,7 mln kolorów. Co więcej, prócz diod LED-owych znajdujących się pod klawiszami, na trzech bokach klawiatury producent umieścił podświetlane paski. Plusem jest także 1.8 m przewód w oplocie, który można odczepić od MK750.

Klawiatura mechaniczna MasterKeys MK750. Trzeba za nią zapłacić aż 699 zł, więc pytanie czy warto. Konkurencja oferuje bowiem sprzęt o podobnych możliwościach w niższej cenie. Na przykład za model Corsair Strafe RGB dostaniemy już za 589zł.

mechaniczna klawiatura

mechaniczna klawiatura

mechaniczna klawiatura

mechaniczna klawiatura

mechaniczna klawiatura

mechaniczna klawiatura

mechaniczna klawiatura

mechaniczna klawiatura

Źródło: Entrymedia.pl

You may also like...