Nowa Sony Xperia będzie miała aż osiem aparatów

W sieci pojawiają się kolejne przecieki dotyczące nowego smartfona Sony Xperia. Model, który nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, będzie miał aż osiem aparatów fotograficznych.

Sony Mobile nie jest obecnie liczącym się graczem na rynku urządzeń mobilnych i w ostatnim czasie porzuciło kilka ważnych rynków. Mimo to firma nie zamierza na razie porzucać tej branży i pracuje nad nowym smartfonem, który może nieźle nas zaskoczyć.

Jak bowiem twierdzi źródło przecieków Max J, najnowszy model japońskiej firmy będzie wyposażony w aż osiem aparatów. Dwa z nich znajdą się z przodu i posłużą do wykonywania selfie oraz prowadzenia wideorozmów. Złoży się na nie główna matryca o rozdzielczości 10 MP oraz wspierający go 0,3 MP sensor 3D ToF.

Znacznie bardziej interesujący jest jednak tylny panel, gdzie producent planuje umieścić aż sześć aparatów. Soczewki będą miały 20 MP, 8 MP, 48 MP, 12 MP oraz 16 MP, a dodatkowo pojawi się 0,5 MP kamera 3D ToF. Ogniskowa niemal wszystkich soczewek wyniesie f/2.4. Inna będzie jednak w przypadku 48 i 12 MP kamer, które otrzymają podwójną ogniskową. Użytkownik będzie więc mógł przełączać pomiędzy f/1.2 oraz f/2.4.

Powyższe informacje nie są naturalnie potwierdzone, ale smartfony z rodziny Sony Xperia ostatnio mocno straciły na popularności. Taki sprzęt mógłby znacznie zwiększyć ich popularność i pozwolić japońskiemu koncernowi rywalizować z takimi gigantami jak Samsung, czy Huawei.

Sony Xperia

Źródło: Twitter.com

You may also like...