Nowa technologia Ring będzie chronić nasze auto

Firma Ring zaprezentowała nowe produkty do ochrony naszego auta przed złodziejami. Są to trzy urządzenia o nazwie Car Alarm, Car Cam oraz Car Connect.

Ring to przedsiębiorstwo znane z produkcji systemów ochrony domu, które w swej ofercie posiada m.in., kamery monitoringu oraz sensory. W tym tygodniu firma zaprezentowała nowe produkty, które rozszerzają ochronę także na nasz samochód.

Car Alarm

Przedsiębiorstwo zaprezentowało trzy produkty, a jednym z nich jest Car Alarm. To alarm samochodowy, lecz znacznie bardziej zaawansowany niż typowe alarmy fabrycznie montowane w autach. Jest to bowiem wersja z dostępem do internetu, korzystająca z nowej funkcji sieciowej Amazon Sidewalk, która ruszy pod koniec bieżącego roku.

Ring

Urządzenie podłączane do diagnostycznego portu OBD-II, wyśle powiadomienie na smartfona w przypadku próby włamania lub wzięcia pojazdu na lawetę. Użytkownik korzystając z firmowej aplikacji będzie mógł również ręcznie uruchomić syrenę, w przypadku gdy alarm wykryje kiwanie pojazdem, np., przez pijanych nastolatków.

Dzięki funkcji Amazon Sidewalk, powiadomienie będzie miało znacznie większy zasięg. Technologia ta pozwala bowiem wykorzystać sąsiedzkie sieci, używając głośników Echo oraz urządzeń Ring do zwiększenia zasięgu działania sieci WiFi. Innymi słowy alarm będzie online nawet bez połączenia komórkowego. Sprzęt do sprzedaży wejdzie w przyszłym roku i będzie kosztował 60 dolarów.

Car Cam

Car Cam to po prostu kamera pilnująca naszego pojazdu na postoju. Urządzenie sprzężone z alarmem potrafi wykryć próby włamania i wysłać alert na smartfona. Posiada jednak WiFi oraz LTE, więc umożliwia streaming tego co dzieje się wokół pojazdu.

Ring

Funkcja Emergency Crash Assist w razie wypadku umożliwia natomiast automatyczne wezwanie służb ratowniczych oraz podanie dokładnej lokalizacji auta. Funkcja Traffic Stop przydaje się z kolei podczas awarii pojazdu. Wówczas automatycznie rozpoczyna nagrywanie przesyłając rejestrowany obraz do chmury oraz powiadamia członków rodziny o zatrzymaniu.

Kamera posiada oczywiście przesłonę chroniącą prywatność oraz wyłączającą jej mikrofon. Gadżet do sprzedaży wejdzie w przyszłym roku w cenie 200 dolarów.

Car Connect

Ostatnim z nowych produktów jest Car Connect, czyli po prostu samochodowy modem. Pozwala w prosty sposób zintegrować pojazd z siecią oraz usługami w chmurze, umożliwiając wysyłanie alertów w przypadku różnych zdarzeń, oglądanie transmisji z kamer, czy też sprawdzenie czy zamknęliśmy pojazd. Gadżet podobnie jak pozostałe, do sprzedaży trafi w 2021 roku w cenie 200 dolarów.

Ring

Dodam, że wszystkie trzy produkty jako pierwsza najpierw otrzyma Tesla. Będą bowiem wspierały modele 3, X, S oraz Y.

Źródło

You may also like...