Nowe flagowce Moto X z modularnymi akcesoriami

Motorola dotychczas nie stosowała w swych produktach żadnych śmiałych rozwiązań, oferując sprzęt porządny i funkcjonalny. Po jej przejęciu przez Lenovo strategia ta uległa jednak zmianie i firma zapowiada dwie nowe wersje flagowca Moto X, które zostaną wyposażone w kilka ciekawych rozwiązań.

Motorola przygotowuje dwie wersje nowego modelu Moto X, które noszą robocze nazwy Vertex oraz Vector, a ich najciekawszą cechą jest kompatybilność z ekosystemem wymiennych paneli, które znacznie podniosą funkcjonalność tych urządzeń.Na pierwszych zdjęciach Moto X zauważyć można dziwne wejście umieszczone na tylnym panelu obudowy, bardzo przypominające złącze Smart Connector, którego nie będzie miał iPhone 7. okazuje się jednak, że jest to coś więcej, gdyż złącze będzie wykorzystywane do modularnych akcesoriów, którymi użytkownik będzie mógł zastępować oryginalny tylny panel, a które zwiększą możliwości smartfona.

Motorola ma ponoć przygotowane już co najmniej sześć takich dodatkowych modułów o nazwie Amps, które zamierza wprowadzić na rynek wraz ze smartfonem. Należą do nich m.in. głośniki stereofoniczne, dodatkowy uchwyt kamery, a także pico projektor. Jeśli to prawda, to oznaczałoby, że Motorola chce wykorzystać w najnowszym smartfonie podobną koncepcję co w LG G5, do którego także powstały wymienne moduły o różnej funkcjonalności.

Oba modele smartfonów dostaną 5,5″ ekran AMOLED, jednak będą się różnić rozdzielczością: Vector ma mieć Quald HD, natomiast Vertex jedynie Full HD.

Vertex zostanie wyposażony w 2,4 GHz Snapdragona 625 2,4 GHz, 2 GB/16 GB lub 3 GB/32 GB pamięci, a także 13 Mpix kamerę tylną z laserowym autofokusem. Urządzenie będzie mieć grubość 7 mm, natomiast jego bateria oferować ma pojemność 3500 mAh.

Vector będzie tym mocniejszym smartfonem i dlatego otrzyma 2 GHz Snapdragona 820 oraz Vector otrzyma 3 lub 4 GB RAM i 32 GB pamięci użytkowej. Jego tylna kamera ma 16 Mpix sensor oraz laserowy autofokus wraz z detekcją fazy. Ze względu na mniejszą grubość obudowy wynoszącą jedynie 5,2 mm, producent musiał ograniczyć pojemność akumulatora, która wyniesie jedynie 2600 mAh, co w połączeniu z mocniejszym procesorem i ekranem o wysokiej rozdzielczości sprawi, że trzeba go będzie często ładować.

Zobacz najtańsze smartfony z Androidem

Nieoficjalnie mówi się, że nowe modele Moto X mogą zadebiutować 9 czerwca podczas imprezy Lenovo Tech World, ale nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Źródło: Ubergizmo.comYou may also like...