Problemy z ładowaniem smartwatcha Gear S3

Użytkownicy najnowszego smartwatcha Gear S3 powinni pamiętać, by ładować go tylko przy pomocy sprzętu dostarczanego przez producenta. W innym przypadku może się to skończyć zniszczeniem kosztownego zegarka.

Wszyscy wiemy czym może skończyć się użytkowanie nieoryginalnej ładowarki z naszym sprzętem mobilnym. W przeszłości było bowiem wiele przypadków porażeń, czy też samozapłonów smartfonów, wywołanych urządzeniem, które nie spełnia określonych norm.

Mogłoby się jednak wydawać, że ładowarki firm trzecich, które mają już wyrobioną renomę, będą w pełni bezpieczne. Okazuje się jednak, że w przypadku smartwatcha Gear S3 nie jest to takie pewne. Potwierdza to przypadek Lamar Jacksona, mieszkańca Stanów Zjednoczonych, który w bardzo kosztowny sposób przekonał się, że jego zegarek nie toleruje ładowarek innych firm.

Jackson ładował swego Gear S3 Frontier przy pomocy Mophie Charger Force Desk Mount, kupionej jakoś czas temu. Już wcześniej wypróbował kilka modeli ładowarek bezprzewodowych, które nie działały z jego sprzętem, ale ta akurat działała. Tak przynajmniej wydawało się na początku, gdyż szybko okazało się, że ładowarka usmażyła mu wart 350 dolarów zegarek.

Nie jest to bynajmniej jedyny taki przypadek. Kilka dni wcześniej inny użytkownik Gear S3 Classic, użył bezprzewodowej ładowarki Tronsmart Chocolate. Podłączył go do niej na noc, a rano okazało się, że smartwatch nie tylko nie został naładowany, ale jest przy okazji bardzo gorący. Po podłączeniu fabrycznej ładowarki urządzenie poinformowało go, że jest przegrzane.

Okazuje się jednak, że nie tylko ładowarki firm trzecich nie chcą współpracować z tym zegarkiem. Jeden z użytkowników portalu Reddit twierdzi, że ładował swego Gear S3 przy pomocy ładowarki od Gear S2. Po podłączeniu zegarka, ten natychmiast mocno się nagrzał, a na wyświetlaczu pojawił się komunikat o konieczności stosowania oryginalnej ładowarki.

Jeden z blogów wyjaśnia jednak, że nagrzewanie się zegarka jest powodowane tym, że kołyska nie pasuje dokładnie do nowego modelu. To sprawia, że prąd przechodzi przez inne elementy smartwatcha, takie jak przyciski, bezel, czy złącza metalowe, powodując ich nagrzewanie się.

Nie jest to więc wada nowego smartwatcha, lecz nieodpowiedni dobór ładowarek, które choć powinny pasować, to jak widać nie są do końca kompatybilne z Gear S3. Na polskim rynku Gear S3 Frontier można kupić za 1349 zł.

Gear S3

Źródło: Tizenexperts.com

You may also like...