Nowe telewizory Samsunga zmienią nasz salon w galerię sztuki

Nowe telewizory QLED Samsunga, dostaną ciekawą funkcję Ambient Mode. Po wyłączeniu sprzętu, może wówczas prezentować sztukę lub inne informacje.

Współcześnie produkowane telewizory, po wyłączeniu stają się czarną taflą szkła, która nie każdemu się podoba. Stosowane są więc różne metody ukrycia odbiornika gdy nie jest używany, np., zamknięcie go w szafce.

Znacznie ciekawszy sposób ukrycia sprzętu na widoku, zaproponowali inżynierowie Samsunga, stosując go w odbiornikach z rodziny Frame TV. Telewizory z tej serii, po wyłączeniu wyświetlają na ekranie obrazy znanych artystów lub też wzór tapety umieszczonej na ścianie. W ten sposób mogą zmienić nasz salon w galerię sztuki lub stopić się z jego wystrojem.

Podobne rozwiązanie koreański producent zamierza zastosować w tegorocznej linii odbiorników z rodziny QLED. Firma zapowiedziała właśnie, że otrzymają one funkcję o nazwie Ambient Mode. Jest to opcja bardzo podobna do tej, którą znamy z Frame TV. Aczkolwiek nieco bardziej rozbudowana w zakresie dostępnych funkcji.

Gdy wyłączymy telewizor, na jego ekranie mogą być prezentowane różne treści. I nie musi to być obraz znanego malarza, ale np., wiadomości ze świata, prognoza pogody, zdjęcia, czy też muzyka. Jeśli więc lubimy sztukę, wybierzemy dzieło ulubionego artysty. Gdy natomiast chcemy wiedzieć co dzieje się na świecie, sprzęt będzie nam dostarczał najświeższe wiadomości.

Nowa funkcja pojawi się w sześciu modelach, a są to: Q900R, Q90R, Q80R, Q70R iQ60R.

QLED

Źródło: Samsung.com

You may also like...