Nowe zdjęcia Xiaomi Mi 5c

Na chińskim portalu Weibo pojawiły się nowe zdjęcia przedstawiające Xiaomi Mi 5c. Jest to bardziej okrojona i nieco tańsza wersja modelu Xiaomi Mi 5s, która zadebiutuje w sprzedaży w marcu lub kwietniu.

Xiaomi Mi 5c będzie modelem przeznaczonym dla osób, które nie potrzebują takiej wydajności jaką oferuje im Xiaomi Mi 5s i mają znacznie mniejszy budżet do wydania, więc chcą mieć coś tańszego.



Nie oznacza to jednak, że dostaną produkt zły. Najnowsze zdjęcia, które pojawiły się w sieci pokazują, że Xiaomi Mi 5c ma metalowe plecki, tak jak Xiaomi Mi 5s, jednak nie są one już szczotkowane, więc prezentują się odrobinę gorzej niż u poprzednika. Mimo to sam telefon wygląda bardzo ładnie.

Ciekawie prezentuje się również jego specyfikacja techniczna. Wyposażono go 5,2″ ekran IPS o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli 424 PPI) oraz Snapdragona 625 z 3 GB RAM i 64 GB pamięci użytkowej. Tylny aparat dysponuje matrycą 12 Mpix, natomiast przedni ma 8 Mpix.

Bateria zasilająca smartfon oferuje 3200 mAh pojemności, zaś systemem operacyjnym będzie nieznana na razie wersja Androida z firmową nakładką MIUI 8.

Cena Xiaomi Mi 5c na razie nie jest znana. Ale na pewno będzie niższa niż Xiaomi Mi 5s, który w wersji 3GB/32 GB kosztuje 250 euro, jednak ma on na pokładzie mocniejszego Snapdragona 820.

Źródło: Gizchina.com

You may also like...