Nowy iPhone z nagrywaniem w 4K?

Na rynku jest już kilka modeli smartfonów, które pozwalają nagrywać filmy w 4K. Być może niebawem dołączy do nich także iPhone, gdyż jak wynika z najnowszych doniesień, jego kolejna generacja zostanie wyposażona w taką właśnie możliwość.

Spadek cen telewizorów 4K sprawił, że są one coraz chętniej kupowane przez konsumentów, zwłaszcza tych, którzy właśnie wymieniają odbiornik na nowy model. Na przykład LG 42UB820V, 42-calowy model kupimy za jedyne 2199,99 PLN, czyli kwotę, którą jeszcze niedawno trzeba było zapłacić za model Full HD.

Wzrost ich popularności sprawił, że producenci smartfonów zaczynają coraz bardziej przekonywać się do tego standardu i oferują urządzenia wyposażone w kamery nagrywające filmy w 4K. Taką opcję będzie mieć prawdopodobnie także najnowsza generacja iPhone’a.

Jedno ze źródeł na chińskim Sina Weibo twierdzi bowiem, że zna szczegóły techniczne nowego modelu i twierdzi, że producent wyposaży go w 12 Mpix kamerę z możliwością nagrywania filmów w 4K. Oczywiście wówczas trzeba będzie wyposażyć produkt także w większą ilość pamięci użytkowej, gdyż nagrania w tej rozdzielczości zajmują sporo miejsca.

Jeśli nie chcecie jednak czekać na nowy smartfon Apple, to możecie kupić iPhone’a 6, którego w wersji z 16GB dostaniecie już za 2799 zł.

Źródło: Sogi.com.tw

You may also like...