Nowy iPhone ze szklaną obudową

Firma Catcher Technology, jeden z kluczowych dostawców metalowych ramek do iPhone’ów twierdzi, że przyszłe modele tych popularnych smartfonów zostaną wyposażone w szklane obudowy.

Większość producentów smartfonów w topowych modelach stosuje aluminium, które jest wytrzymałe, lepiej od plastiku odprowadza ciepło, aczkolwiek nieco podnosi koszt produkcji samego urządzenia.Apple ostatnio również stosowało aluminium, choć wpadka z wyginającym się iPhonem 6s pokazała, że firma nie do końca potrafi obchodzić się z tym materiałem. Być może dlatego zamierza powrócić do szkła. Wprawdzie plotki na ten temat słychać już od pewnego czasu, ale wygląda na to, że coś w tym jest, bowiem potwierdza je Allen Horng, dyrektor generalny firmy Catcher Technology dostarczającej dla Apple metalowe ramki do obudów. W rozmowie z mediami powiedział, że amerykańska firma chce powrócić do szklanej obudowy już w 2017 roku, więc pojawią się więc prawdopodobnie w iPhonie 7s lub iPhonie 8.

Trzeba jednak pamiętać, że Apple nie radziło sobie również ze szkłem. Firma zastosowała taki materiał w iPhonie 4, jednak szybko okazało się, że szkło jest tak marnej jakości, iż pojawiają się na nim mikropęknięcia, które są następnie rozsadzane przez wnikający tam brud. Jedna z organizacji konsumenckich swego czasu wydała raport, który informował, że z tego powodu w ciągu pierwszych trzech miesięcy do serwisu wracała ponad połowa sprzedanych urządzeń. W kolejnym modelu powrócono więc do plastiku.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że teraz Apple znajdzie sobie lepszych dostawców i obudowy nie będą już pękać.

Źródło: Slashgear.comYou may also like...