Większy poziom zabezpieczeń iPhone’a

Apple podnosi poziom zabezpieczenia swych smartfonów i wyposaża je w nowe rozwiązanie, które pozwoli lepiej zabezpieczyć znajdujące się na nim informacje. Od teraz użytkownik co sześć dni, musi bowiem użyć kodu zabezpieczającego.

Smartfony Apple są już zabezpieczone technologią Touch ID, czyli czytnikiem odcisku palca, który wymagany jest do każdorazowego odblokowania posiadanego urządzenia. Firma jednak podnosi poziom zabezpieczeń i zastosowała zupełnie nowe rozwiązanie.Gdy restartujemy iPhone’a, urządzenie wymaga od nas podania dodatkowego kodu zabezpieczającego. Od teraz jednak wspomniany kod będzie używany znacznie częściej, bowiem producent wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania, wprowadził zmianę do systemu zabezpieczeń urządzenia. Obecnie smartfon wymaga, by odblokować go kodem przynajmniej raz na sześć dni, bo w przeciwnym wypadku zablokowany zostanie dostęp.

Czy takie rozwiązanie na pewno jest potrzebne? W końcu Touch ID jest po to, by użytkownik nie musiał dodatkowo zapamiętywać kodów i haseł.

Źródło: Appleinsider.comYou may also like...