Oppo pokazał prototyp składanego smartfona

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojawią się w sprzedaży pierwsze smartfony wyposażone w składane wyświetlacze. Chińska firma Oppo pokazała właśnie prototyp takiego urządzenia.

Kilka dni temu Samsung zaprezentował swój pierwszy elastyczny wyświetlacz, który znajdzie się na wyposażeniu smartfona Galaxy X. Zanim jednak koreański gigant wprowadzi swój produkt na rynek, konkurencja może go wyprzedzić.Chińska firma Oppo zaprezentowała właśnie prototyp pierwszego składanego smartfonu. Jak widać na załączonym zdjęciu, urządzenie jest całkowicie składane i przypomina typowe telefony z klapką, popularne jeszcze kilka lat temu. Podczas używania sprzętu, można go więc rozłożyć, a po zakończeniu rozmowy lub przeczytaniu odebranego emaila, składamy go, przez co zajmuje w kieszeni znacznie mniej miejsca.

Urządzenie jest na razie tylko prototypem, zaś Oppo nie podało na razie planów wprowadzenia takiego smartfona do sprzedaży. Nie wiadomo więc nic na temat jego specyfikacji technicznej.

Można jednak założyć, że producent nie każe nam zbyt długo czekać, bo każda nowinka technologiczna na polu urządzeń mobilnych przyjmuje się bardzo szybko i najwięcej zarobi firma, która najszybciej wprowadzi taki sprzęt do sprzedaży.

Źródło: Zaeke.comYou may also like...