Twitter testuje nocny tryb dla Androida

Twitter już wkrótce znacznie podniesie komfort korzystania ze strony podczas godzin nocnych. Firma testuje bowiem na Androidzie zupełnie nowy tryb nocny, który znacznie zredukuje zmęczenie oczu.

Korzystanie w nocy z urządzeń wyposażonych w ekrany LCD jest nieco uciążliwe, ponieważ jasne tło i słabe oświetlenie pomieszczenia powodują szybkie zmęczenie oczu. Dlatego m.in. samochodowe nawigacje GPS o określonej porze same przełączają się na tryb nocy, zmieniając tło z jasnego na czarny.W smartfonach taka funkcja nie była dotychczas szeroko dostępna i użytkownik musiał samodzielnie regulować jasność ekranu. Apple w nowym iOS wprowadziło jednak funkcję Night Shift, która zmienia temperaturę barwy wyświetlanego obrazu na znacznie przyjemniejszą dla oczu, usuwając z niej niebieski kolor, który powoduje ich zmęczenie i zaburza sen.

Teraz podobną funkcję chce wprowadzić Twitter. Znana platforma mikroblogowa testuje nocny tryb w aplikacji pod Androida. Po jego włączeniu, funkcjonalność pozostaje taka sama, zmienia się natomiast tło, które jak widać na poniższym screenie, zamiast białego, jest teraz czarne.

Twitter testuje na razie swą funkcję na wybranych użytkownikach, więc na razie nie planuje udostępniać jej wszystkim, ale zapewne niebawem do nastąpi. Co ważne, aplikacja włącza nocny tryb automatycznie, zapewne na podstawie zegara, więc użytkownik nie musi niczego robić.

Niestety Android N nie dostanie na wyposażeniu Trybu Nocnego, więc twórcy aplikacji będą musieli się tym sami zająć.

Źródło: Ubergizmo.comYou may also like...