Deskorolka ze skutecznymi hamulcami tarczowymi

Największą wadą deskorolki jest brak hamulców, co bardzo często i niezwykle boleśnie odczuwają, szczególnie użytkownicy longboardów. Na szczęcie na rynku pojawiła się technologia, która pozwoli ograniczyć ilość odnoszonych obrażeń.

Brakeboard, to gadżet przeznaczony do deskorolki, który pomoże ją zatrzymać. Jest to całe tylne zawieszenie wyposażone w tarczowe hamulce, które łagodnie zatrzymają osobnika pędzącego z dużą prędkością.

Zatrzymanie odbywa się poprzez naciśnięcie stopą tylnej części deski i wówczas aktywuje się mechanizm wyposażony w dwa niezależne dyski, umieszczone po jednym z każdej strony. Urządzenie tak zaprojektowano, że zatrzymanie nie jest gwałtowne, lecz stopniowe, a więc nie kończy się efektownym lotem koszącym i zostawieniem twarzy na betonie.

Brakeboard może zostać zainstalowany na niemal każdej desce, bez konieczności wprowadzania w niej modyfikacji, ponieważ pasuje do modeli o rozstawie kół od 65 do 75 mm.

Jest to również projekt Kickstartera, ale jego twórca jest na dobrej drodze do zebrania potrzebnych mu pieniędzy. Gdy mu się już to uda, jeden egzemplarz Brakeboard’a kosztować o około 200 dolarów.

deskorolki

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...