LG pozwane za eksplodujący smartfon

Muhammad Sattar, obywatel Stanów Zjednoczonych ucierpiał niedawno z powodu eksplozji smartfona znajdującego się w jego kieszeni. Poszkodowany postanowił więc pozwać jego producenta i domaga się od niego odszkodowania oraz zwrotu kosztów leczenia.

Wybuchające smartfony nie są niczym niezwykłym, zdarza się to bardzo często i czasem kończy się obrażeniami u właściciela sprzętu. Urządzenia mobilne zapalają się w różnych momentach, zaś najgroźniejsze sytuacje to takie, w których sprzęt wybucha w spodniach posiadacza.Taka sytuacja przydarzyła się również dla obywatela USA Muhammada Sattara, którego LG Optimus F6 eksplodował właśnie w kieszeni spodni, powodując poparzenia 2 i 3 stopnia na dłoni oraz prawej nodze. Obrażenia były tak poważne, że wymagały przeprowadzenia operacji przeszczepu skóry.

Sattar z powodu incydentu musiał na co najmniej miesiąc zapomnieć o pracy w banku inwestycyjnym na Manhattanie, gdzie jest specjalistą od IT, przez co stracił dochody, więc postanowił domagać się od producenta odszkodowania. Mężczyzna twierdzi, że nic nie zwiastowało zbliżającej się awarii sprzętu. Używał go bowiem przez kilka miesięcy, aż pewnego dnia usiadł trzymając go w kieszeni i wówczas nastąpił wybuch.

Zobacz tanie smartfony z Androidem

LG na razie nie odpowiedziało na zarzuty poszkodowanego.

Źródło: Phonearena.comYou may also like...