Terenowe rolki polskiego producenta

Polska myśl techniczna rzadko ma okazję wybić się na świecie, więc warto ją wspierać wszelkimi możliwymi sposobami. Jednym z najnowszych produktów stworzonych przez rodzimych konstruktorów, któremu takie wsparcie się przyda, są rolki terenowe rolki.

Gadżet został opracowany przez polską firmę EV4 i nieco różni się od typowych rolek, które dostaniemy w pierwszym lepszym sklepie ze sprzętem sportowym.

Nie musimy bowiem szukać płaskich chodników by nimi jeździć, a co więcej, nie trzeba też używać siły własnych mięśni. Rolki posiadają bowiem napęd gąsienicowy, silnik elektryczny o mocy 350 W, który go porusza. A także litowo-jonową baterię 26 Ah, która zasila całość. Zastosowanie szerokich, gumowych gąsienic o długości 42 cm sprawiło, że rolki mogą wjechać w każdy teren i rozpędzić się do maksymalnej prędkości 15 km/h. Natomiast na jednym ładowaniu pokonają dystans 20 km. Prędkość oczywiście można regulować przy pomocy specjalnego sterownika.

EV4 na razie nie ujawniło ile jej elektryczne terenowe rolki będą kosztować. Ale na pewno nie będzie to produkt tani i można spodziewać się ceny w granicach kilku tysięcy złotych.

Terenowe rolki

Terenowe rolki

Terenowe rolki

Źródło: Ev4.pl

You may also like...