Kolekcja ponad 3 tys gier za 150 tys dolarów

Gry wideo potrafią być świetną inwestycją, szczególnie jeśli jesteśmy w posiadaniu tytułów rzadkich, lub nasza kolekcja jest szczególnie bogata, tak jak w przypadku pewnego gracza, który wystawia na sprzedaż ponad 3000 tytułów na 20 różnych konsol.

Na eBay’u pojawiła się aukcja wystawiona przez użytkownika o nicku mywholevideogamecollection, który pozbywa się swej zbieranej przez lata kolekcji gier. Gracz przenosi się do nowego domu, gdzie nie ma tyle miejsca by trzymać to wszystko, więc z bólem serca uznał, że nadszedł czas by się jej pozbyć.Zbiór liczy 3133 tytuły na 20 różnych konsol. Wśród nich znajdziemy gry na PlayStation 3, ale są też propozycje na tak egzotyczne maszynki jak Turbo GrafX 16, Atari Jaguar czy Panasonic 3DO. Kondycja gier jest niemal fabryczna, zaś wiele z nich znajduje się jeszcze w oryginalnych opakowaniach, więc ma sporą wartość kolekcjonerską.

Właściciel sprzedaje też konsole. Ma na stanie NES’a ze wszystkimi wydanymi na tę platformę 728 grami oraz dwoma kontrolerami. Jest też SNES z 561 grami z 723, które zostały na nią wydane. Nie zabrakło również Segi Genesis z 306 tytułami, a także Segi CD oraz Segi 32X z niemal wszystkimi wydanymi grami. Na Panasonica 3DO jest 11 tytułów, na Atari Jaguara 9, zaś na Turbo GrafX 16 – 84 z 94 wydanych gier.

Są też nieco nowsze konsole wraz z grami, takie jak Nintendo 64, GameCube, Sega Dreamcast, PlayStation 1-3 oraz Xbox.

Właściciel kolekcji chce za nią niemal 150 tysięcy dolarów i jeśli ma w niej rzadkie tytuły, to ma szansę tyle otrzymać. Przypomnę, że w 2014 roku sprzedana została największa na świecie kolekcja gier wideo, licząca ponad 11 tysięcy tytułów, plus konsole, za którą właściciel otrzymał ponad 750 tysięcy dolarów.

Źródło: eBay.comYou may also like...