Pavlok: opaska dla zakupoholików

Jeśli Twa żona z każdym wyjściem na zakupy dobija do limitu karty kredytowej, a żadne słowa do niej nie przemawiają, spraw jej opaskę o nazwie Pavlok. Nowe urządzenie z pewnością szybko przystopuje jej zapędy.

Kupowanie bez umiaru, czyli tzw. zakupoholizm to typowe uzależnienie, które może być bardzo uciążliwe, szczególnie w przypadku gdy nie nazywamy się Bill Gates i nasza pensja jest błyskawicznie wydawana na przedmioty, które nie zawsze są nam potrzebne.Oczywiście można próbować samodzielnie kontrolować ten nałóg, jednak jest to bardzo trudne. Na szczęście firma Intelligent Environments opracowała rozwiązanie, które może w tym pomóc. Jest nim opaska o nazwie Pavlok, która z pozoru wygląda jak typowa opaska fitness, jednak jej funkcja jest zupełnie inna.

Pavlok jest sprzężony z naszym bankowym kontem i pozwala na bieżąco kontrolować wydatki. Możemy więc ustawić sobie ich limit, a jego osiągnięcie lub przekroczenie będzie się wiązało z uwolnieniem elektrycznego ładunku o napięciu 255 V.

Intelligent Environments twierdzi, że kilka brytyjskich banków jest już zainteresowanych współpracą z projektem, więc niebawem będzie on mógł trafić na rynek. Oczywiście jego skuteczność zależy włącznie od tego, czy zakupoholik jest świadomy swego nałogu i chce go ograniczać.

Źródło: BBC.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *