Omate S3: smartwatch dla seniorów

Osoby starsze nie muszą rezygnować z korzystania z nowoczesnej technologii, mimo że niektóre urządzenia mogą być dla nich zbyt trudne w obsłudze. Na szczęście projektuje się specjalne modele sprzętu dla takich osób. Jednym z nich jest smartwatch Omate S3.

Omate S3 jest najnowszym modelem smartwarcha, opracowany specjalnie dla osób starszych. Wyposażono go więc nie tylko w wiele funkcji, których oczekujemy po takim urządzeniu. Ale też wiele innych, równie przydatnych elementów. Wśród nich jest chociażby lokalizator oraz samodzielny telefon komórkowy, wykorzystujący standard 3G.

Funkcja namierzania działa podobnie jak w lokalizatorach dla dziecka i pozwala namierzyć pozycję użytkownika. Co jest szczególnie przydatne w przypadku osób z demencją, które mogą wyjść z domu i nie pamiętać jak do niego wrócić. Wówczas będą mogły wcisnąć specjalny przycisk SOS znajdujący się na obudowie, który zlokalizuje pozycję użytkownika poprzez nadajniki WiFi lub 3G i prześle namiary do wcześniej zapisanych kontaktów w książce telefonicznej.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to Omate S3 posiada pojemnościowy wyświetlacz 1,54″ o rozdzielczości 320 x 320 pikseli, dwurdzeniowy procesor MediaTek a MT6572M 1 GHz, 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Ma też Bluetooth oraz baterię o pojemności 600 mAh.

Zegarek wyposażono w system operacyjny Android ze specjalnym interfejsem OUI Senior. Oferuje on m.in. funkcję przypominania o różnych zadaniach, np. codziennym wzięciu pigułek itp.

Omate S3 dostępny będzie w Europie już od września i kosztować ma 149 euro.

Omate S3

Omate S3

Źródło: Omate.com

You may also like...