Nowy MediaTek godnym rywalem Snapdragona 865

Geekbench przetestował najnowszy procesor MediaTek MT6893. Jego wynik pokazuje, że jest to układ bardzo zbliżony wydajnością do Snapdragona 865.

MediaTek jest jednym z większych producentów procesorów do smartfonów i należy do niego większa część tego roku. Tajwańskie przedsiębiorstwo dotychczas dominowało głównie w segmencie budżetowych urządzeń, lecz ostatnio jego strategia zaczyna się zmieniać. Firma jest bowiem obecna także w segmentach urządzeń ze średniej oraz wyższej półki, do których trafiają układy 5G z serii Dimensity.

MediaTek zamierza nadal podążać w tym kierunku, a pomoże jej w tym najnowszy procesor MediaTek MT6893. Geekbench miał już okazję sprawdzić jego wydajność, która okazała się zaskakująco wysoka. Układ uzyskał bowiem 886 punktów w teście pojedynczego rdzenia oraz 2948 punktów w teście wielu rdzeni. To wynik znacznie lepszy od firmowego układu Dimensity 1000+, który uzyskał odpowiednio 765 i 2874 punkty. Pod względem wydajności jego wydajność stoi na poziomie Snapdragona 865. Ten układ przetestowano w modelu OnePlus 8 i uzyskano wyniki odpowiednio 886 i 3104 punkty.

Naturalnie musimy mieć na uwadze fakt, że Snapdragon 865 nie jest najnowszym układem i prawdopodobnie już w grudniu zastąpi go Snapdragon 875. Dorównanie topowemu chipowi Qualcommu jest jednak sporym osiągnięciem dla MediaTeka.

MediaTek MT6893 jest układem ośmiordzeniowym w konfiguracji trzech klasterów. Ma on jeden rdzeń Cortex-A78 taktowany zegarem 3 GHz, trzy rdzenie Cortex-A78 2,6 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A55 2,6 GHz. Te ostatnie zajmują się rzecz jasna mniej wymagającymi zadaniami. Układ wspiera także pamięć LPDDR5 oraz UFS 3.0 i to na razie wszystko co wiemy na jego temat.

Póki co nie wiemy kiedy producent oficjalnie zaprezentuje nowy układ oraz kiedy możemy spodziewać się go w smartfonach.

MediaTek MT6893

Źródło

You may also like...