Nowy Nexus 6P ze Snapdragonem 820

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się konferencja Google I/O, na której amerykański koncern zaprezentuje nową, tegoroczną edycję Nexusa 6P. Geekbench okazał się jednak szybszy i ujawnił jego specyfikację techniczną.

Poprzedni Nexus 6P stworzony przez firmę Huawei był wyposażony w procesor Snapdragon 810 oraz 3 GB RAM. Było to jednak rok temu, a tymczasem smartfony starzeją się bardzo szybko i nowy model musi być znacznie mocniejszy, by pasować do tegorocznych standardów.Nowy Nexus 6P pojawił się właśnie w benchmarku Geekbench, dzięki czemu poznaliśmy jego specyfikację techniczną. Wiemy, że nowy model posiadać będzie Snapragona 820, który zapewni płynność działania każdej odpalanej aplikacji, a do tego otrzyma 4 GB RAM, co oczywiście znacznie usprawni jego działanie w przypadku równoczesnego uruchomienia kilku aplikacji.

Nie wiemy na razie kto wyprodukuje nowego Nexusa 6P, gdyż LG jakiś czas temu zapowiedziało zakończenie współpracy z Google. A dotychczas nie zdarzyło się, by ta sama firma wyprodukowała dwa modele pod rząd, więc na pewno nie będzie to Huawei.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że może to być HTC. Sugerowałaby to płyta główna o nazwie marlin, której producentem jest tajwańskie przedsiębiorstwo. To jednak tylko spekulacje i oficjalne szczegóły nowego smartfonu poznamy już za kilka dni.

Źródło: Browser.primatelabs.comYou may also like...