Nowy Robocop to dzieło drukarki 3D

Nowy Robocop, który na początku bieżącego roku wszedł na ekrany kin nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i okazał się przerysowaną bajeczką, która nie miała nic wspólnego z oryginałem. Wielu podobał się natomiast nowy kostium Alexa Murphy’ego, który jak się okazuje powstał na drukarce 3D.

Jeszcze podczas kręcenia zdjęć nowego Robocopa, do sieci wyciekały zdjęcia odtwórcy głównej roli w nowym pancerzu. Wiele miesięcy po premierze filmu dowiadujemy się, że nowy strój powstał dzięki technologii druku 3D, a zawdzięczamy go firmie Stratasys, której sprzęt został wykorzystany do jego stworzenia. Stratasys jest firmą doskonale znaną na rynku, gdyż to właśnie ona stworzyła pierwszą na świecie wielokolorową drukarkę 3D.

Specjaliści od filmowych efektów specjalnych z firmy Legacy Effects, którym powierzono zadanie stworzenia kostiumu, wykorzystali do tego celu drukarkę Object Connex 3D, przy pomocy której wykonali każdy jego element, począwszy od hełmu, na butach skończywszy, które powstały w kilku różnych wariantach.

Łącznie drukarka posłużyła do wykonania 90 procent finalnego kostiumu i nawet charakterystyczny wizjer policjanta to także element drukowany, stworzony z przezroczystych materiałów.

Skoro drukarki 3D tak świetnie spisały się podczas produkcji Robocopa, to niewykluczone, że Hollywood będzie w przyszłości znacznie częściej korzystać z ich pomocy. Jest to bowiem znacznie tańsza i szybsza metoda wytwarzania kostiumów aktorów od dotychczas stosowanych.

Źródło: Bespoke.co.uk

You may also like...