Nowy sensor Xiaomi ochroni mieszkanie przed zalaniem

Dwa kolejne produkty Xiaomi otrzymały właśnie certyfikat Bluetooth. Pierwszym jest sensor zalania Mi Flood Detector, zaś drugim smartwatch Mi Kids Smartwatch 4C.

Z dokumentów Bluetooth SIG wynika, że Xiaomi planuje dwa kolejne produkty z rodziny inteligentnych urządzeń Mi. Otrzymały bowiem certyfikat łączności bezprzewodowej co oznacza, iż niebawem pojawią się w sprzedaży.

Pierwszym z nowych gadżetów chińskiej firmy jest Mi Kids Smartwatch 4C, czyli smartwatch adresowany do najmłodszych użytkowników. Będzie to bezpośredni następca modelu Mi Bunny Kids Smartwatch 3C, którego producent zapowiedział w sierpniu zeszłego roku. Zegarek ma numer modelowy MTSB111XUN i będzie miał na technologię Bluetooth 4.2.

Mi Kids Smartwatch 4C

Kolejny gadżet z pewnością przyda się w każdym domu, gdyż Mi Flood Detector jest czujnikiem zalania. Jest to kolejna generacja sensora Aqara Flood Sensor wprowadzonego na rynek w 2017 roku. Czujnik umieszczany w łazience lub pod zlewem w kuchni, ma za zadanie wykrywanie przecieków wody, które mogłyby prowadzić do zalania pomieszczenia. Urządzenie po wykryciu wilgoci przesyła na smartfona powiadomienie, umożliwiając natychmiastową reakcję.

Mi Kids Smartwatch 4C

Na razie nie wiemy ile nowy czujnik będzie kosztował, ale obecny model możemy kupić w cenie 15 dolarów. Nie jest to duży wydatek, a może ochronić przed znacznie większymi kosztami remontu mieszkania.

Miejmy nadzieje, że niebawem poznamy więcej szczegółów dotyczących opisanych produktów.

Źródło

You may also like...