iPhone 8 najchętniej kupowanym smartfonem w maju

Firma Counterpoint Research przygotowała zestawienie najlepiej sprzedających się smartfonów maju. Na pierwszym jego miejscu uplasował się iPhone 8.

Samsung i Apple z pewnością liczą na to, że ich najdroższe i najmocniejsze flagowce będą sprzedawać się najlepiej. Życie kreśli jednak różne scenariusze i klienci znacznie chętniej wybierają modele nieco tańsze, uznając że oferowane przez nich funkcje są w zupełności wystarczające.

Tak wynika z najnowszego zestawienia sprzedaży przygotowanego przez firmę Counterpoint Research, które prezentuje dane z maja tego roku. Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że w tym miesiącu najlepiej sprzedawał się iPhone 8, który znacznie wyprzedził takie modele jak iPhone X czy Galaxy S9+. Co ciekawe, flagowiec Samsunga w kwietniu był najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie.

W maju poszło mu jednak znacznie gorzej. iPhone 8 (sprawdź aktualne oferty) uzyskał w tym okresie 2,4 procentowy udział w rynku. Dla porównania Galaxy S9+ oraz iPhone X miały nieco tylko mniejszy udział, wynoszący 2,3%. Na kolejnym miejscu znalazł się Xaomi Redmi 5A z 2,2 procentowym udziałem w sprzedaży.

Zdaniem specjalistów z Counterpoint Research, większa sprzedaż iPhone’a, to efekt nowej kampanii marketingowej o nazwie ” How to shoot on iPhone”, uruchomionej z okazji Mundialu w Europie oraz na innych rynkach. To znacznie podniosło zainteresowanie sprzętem amerykańskiej firmy i sprawiło, że zdetronizował Samsunga. Oczywiście nie ma pewności, czy ta pozycja się utrzyma, ale o tym przekonamy się niebawem.

iPhone 8

Źródło: Counterpointresearch.com

You may also like...