Nowy Truecaller ochroni przed SMS’owym spamem

Użytkownicy których telefony są atakowane przez natrętnych akwizytorów dzwoniących o nieludzkich porach i wysyłających masę SMS’owego spamu, mogą się przed nim obronić. Służy do tego aplikacja Truecaller.

Truecaller to aplikacja, która od lat chroni użytkowników telefonów przed niechcianymi połączeniami reklamowymi, oszczędzając ich czas i nerwy spowodowane odbieraniem natrętnych telefonów.Jej najnowsza wersja wyposażona została także w ochronę przed SMS’owym spamem, który w ostatnich latach zaczyna stawać się coraz bardziej uciążliwy. Truecaller potrafi blokować reklamowe połączenia telefoniczne oraz spam SMS’owy również na smartfonach obsługujących dwie karty SIM, co jest bardzo przydatną funkcją.

W jaki sposób działa Truecaller? Aplikacja opiera się na społeczności jej użytkowników, która liczy 250 mln osób. Jeśli więc któryś członek otrzyma reklamowy telefon lub SMS’a, wówczas numer dodawany jest do bazy danych aplikacji, która następnie automatycznie go zablokuje w przypadku kolejnych połączeń. Dobrą wiadomością jest to, że narzędzie nie blokuje wiadomości potrzebnych do dwuetapowych systemów logowania lub weryfikacji płatności.

Najnowsza wersja aplikacji Truecaller jest już do pobrania w Google Play Store.

Źródło: Google.com

You may also like...